Metody leczenia

Każdy pacjent, który trafi do gabinetu przechodzi wstępną konsultację fizjoterapeutyczną.

Podczas konsultacji dokonywane jest badanie podmiotowe czyli wywiad z pacjentem, pytamy się o aktualne dolegliwości bólowe, choroby współistniejące np choroby serca, nadciśnienie, cukrzyca itp, dokonujemy analizy zdjęć RTG, TK, MRI. Następnie przystępujemy do badania przedmiotowego czyli pomiarów zakresu ruchomości, testowania mięśni,  badaniu stawów. Wszystkie dane zostają zapisane w karcie badania pacjenta w celu kontrolowania postępów w usprawnianiu.

W razie konieczności wysyłamy na konsultację ortopedyczna, neurologiczną do lekarzy  w celu weryfikacji i ewentualnej zmianie metody leczenia

Przedstawiamy możliwości metody leczenia ,  oraz plan następnych wizyt.

 

Rehabilitacja w gabinecie Fizjoterapia Zemła zawsze odbywa się 2 etapowo.

 

Pierwszym etapem jest zastosowanie fizykoterapii. Fizykoterapia w postaci zabiegów leczniczych: (laser, ultradźwięki, pole magnetyczne, solux, krioterapia, Tens, Kotz, diadynamik) powoduje rozgrzanie mięśni i przygotowanie organizmu do drugiego etapu leczenia jakim zazwyczaj jest masaż leczniczy, terapia manualna lub chiropraktyka.
Każdy pacjent dodatkowo otrzymuje porady dotyczące zdrowego trybu życia, ćwiczeń jakie powinien wykonywać. Częstotliwość zabiegów jest uwarunkowana przede wszystkim od rodzaju schorzenia, a także od tego czy jest to stan ostry, podostry czy przewlekły.

Stan ostry wymaga częstszych wizyt do 3 w tygodniu natomiast w stanie przewlekłym można zastosować 1 zabieg na tydzień.

Wykonujemy zabiegi terapii manualnej nowoczesne metody leczenia tj Plaatsmana, Ackermanna, Cyriaxa, każda terapia jest poparta gruntownym badaniem oraz analizą zdjęć RTG, MRI, TK

 

terapia manualna

Terapia manualna